| Глава государства заветировал Налоговый кодекс30-11-2010 16:34:00 Глава государства заветировал Налоговый кодекс
Как сообщается на официальном сайте Президента Украины (www.president.gov.ua), сегодня после совещания с экономическим блоком Правительства и Администрации Президента глава государства применил вето к Налоговому кодексу.
Президент отметил, что принятый документ имеет существенные недостатки, которые должны быть доработаны. В частности, Президент поручил рабочей группе, созданной Правительством при участии представителей Президента, малого и среднего бизнеса, к четвергу предложить изменения в Налоговый кодекс, которые он, при условии их соответствия требованиям, выдвигаемым к этому документу, подпишет и подаст в парламент.
Заява Президента України Віктора Януковича щодо Податкового кодексуШановні співвітчизники!
Дискусія, що розгорнулась навколо Податкового Кодексу засвідчила яким непростим є процес модернізації країни. Абсолютна більшість громадян України усвідомлює необхідність якісних змін у нашому житті. Ми єдині у прагненні зробити державу сильною і справедливою, підвищити добробут людей. Ми йдемо шляхом реформ, що долали усі розвинені країни світу. І починається він з наведення порядку в економіці, у фінансах країни. Це є запорукою і гарантією успішності усього процесу реформування держави. У нас немає іншого виходу як побороти тіньову економіку. Вона породжує корупцію, створює загрозу демократичним правам і свободам, не дозволяє Україні зайняти гідне місце у цивілізованому світі. Податковий кодекс повинен стати ефективним і справедливим інструментом у боротьбі з тіньовою економікою, прозорим механізмом наповнення бюджету країни, рушійною силою модернізації країни. Лише на основі нового оподаткування можливі суттєві підвищення пенсій і зростання зарплат, якісне медичне обслуговування і сучасна наука та освіта. Кодекс мають поважати громадяни, йому повинні довіряти вітчизняні підприємці та закордонні інвестори. Чітко прописані правила сплати податків є також ефективним запобіжником корупції, цієї важкої соціальної хвороби нашого суспільства. Податковий інспектор як і підприємець повинен знати свої обов’язки і нести відповідальність за вільне тлумачення законів і прояви корупції. Переконаний, Україна може стати сучасною державою лише на міцній і прозорій фінансовій основі. За час підготовки і обговорення Кодексу я неодноразово наголошував, що він торкається таких чутливих тем як права і свободи людей, їх захищеність від свавілля чиновників. Кожен громадянин повинен відчувати, що в Кодексі враховані як потреби держави, так і його власні інтереси. А отже, кожне рішення мало бути чітко вивірене, добре прораховане і зрозуміле суспільству, яким би складним воно не було. Після ретельного ознайомлення з положеннями Податкового кодексу я переконався, що далеко не всі вони відповідають таким вимогам. Я поділяю стурбованість людей тим, що в цьому проекті суттєво обмежені права підприємців, непомірно посилена роль податкової адміністрації. Я категорично проти таких підходів і, користуючись правом вето, повертаю Податковий кодекс до Верховної Ради. Я вимагаю від депутатів глибокої та прискореної роботи над Податковим кодексом. Крім того, я вимагаю від Уряду провести реформу податкової служби з метою забезпечення прозорої роботи, недопущення адміністративного свавілля та зловживань. Знаю, що за останні роки в суспільстві посіяна недовіра до влади. Корупція, бюрократизм, політичний егоїзм та пустопорожня демагогія створили величезну прірву між владою та суспільством. Подолати цю прірву ми можемо лише разом, підтримуючи постійний діалог, повертаючи довіру і надію у наше суспільство. На основе источника: www.president.gov.ua
|