? Чи повинно представництво без статусу юридичної особи сплачувати комунальний податок?
Посилаючись на ст. 143 Конституції України, ч. 3 ст. 15 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.91 р. № 1251-XII, ст. 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР та ст. 18, 19 Декрету КМУ «Про місцеві податки і збори» від 20.05.93 р. № 56-93, головний державний податковий інспектор управління масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у Шевченківському районі м. Києва Микола Горбань зазначив, що місцеві податки і збори встановлюються територіальними громадами села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування та зараховуються до відповідних місцевих бюджетів.
До місцевих податків належить, зокрема, і комунальний податок, який є обов'язковим для встановлення сільськими, селищними та міськими радами за наявності об'єктів оподаткування або умов, з якими пов'язане його запровадження.
Розділом ІІ Положення про комунальний податок у м. Києві встановлено, що платниками комунального податку є юридичні особи – підприємства і організації незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями, іноземні юридичні особи, філії підприємств, які зареєстровані на території міста Києва, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Відповідно до розділу IV Положення від сплати комунального податку звільняються: підприємства та організації, які згідно з чинним законодавством звільняються від сплати податку на прибуток; благодійні фонди та громадські організації, метою діяльності яких не є одержання прибутку.
Із зазначених вище норм В. Горбань зробив висновок про те, що представництво є платником комунального податку на загальних підставах.
«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», 1 червня 2009 р., № 21 (708), с. 10
Вернуться на страницу - Коммунальный налог