Із змінами і доповненнями, внесеними
Законами України
від 21 грудня 2000 року N 2181-III,
від 19 червня 2003 року N 974-IV
(З 1 січня 2010 року до цього Закону будуть внесені зміни згідно із Законом України від 5 березня 2009 року N 1067-VI) |
Цей Закон визначає порядок справляння та використання збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
Стаття 1. Платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують у оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольні напої та пиво.
Стаття 2. Об'єктом оподаткування є виручка, одержувана від реалізації у оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольних напоїв та пива.
Стаття 3. Ставка збору становить один відсоток від об'єкта оподаткування, визначеного статтею 2 цього Закону.
Стаття 4. Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства платники, які визначені у статті 1 цього Закону, сплачують на спеціальний рахунок Державного казначейства України щомісяця у строки, визначені законом для місячного звітного періоду.
(частина перша статті 4 із змінами, внесеними
згідно із Законом України від 21.12.2000 р. N 2181-III)
За несвоєчасну сплату збору справляються пеня та штрафи у порядку, визначеному законом.
(частина друга статті 4 в редакції
Закону України від 21.12.2000 р. N 2181-III)
Тридцять відсотків нарахованих сум збору залишаються на спеціальних рахунках управлінь Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим та в областях і використовуються на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства; розпорядником цих коштів є органи виконавчої влади Автономної Республіки Крим та органи виконавчої влади в областях, які здійснюють державну політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства. Сімдесят відсотків нарахованих сум збору перераховуються на спеціальний рахунок Державного казначейства України, розпорядником цих коштів є центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства. Суми збору, які надходять на спеціальний рахунок Державного казначейства України, розподіляються та використовуються таким чином: сімдесят відсотків - на розвиток виноградарства, тридцять відсотків - на розвиток садівництва та хмелярства.
Забороняється нецільове використання зазначених коштів.
Механізм справляння збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та порядок використання цих коштів затверджується Кабінетом Міністрів України.
Стаття 5. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з 1 липня 1999 року і діє до 31 грудня 2009 року.
(пункт 1 статті 5 із змінами, внесеними згідно із
Законом України від 19.06.2003 р. N 974-IV)
2. Кабінету Міністрів України до 15 червня 1999 року:
привести у відповідність з цим Законом свої нормативно-правові акти, розробити механізм справляння збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та порядок використання цих коштів;
забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.
Президент України |
Л. КУЧМА |
м. Київ |
|
Вернуться на страницу - Общие вопросы по сбору на развитие виноградарства, садоводства и хмелеводства