Наказ Державної податкової адміністрації України
від 28 березня 2002 року N 133
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
16 квітня 2002 р. за N 369/6657
Із змінами і доповненнями, внесеними
наказом Державної податкової адміністрації України
від 10 листопада 2005 року N 496
Відповідно до Законів України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства", "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 року N 587, та керуючись статтею 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", НАКАЗУЮ:
(преамбула із змінами, внесеними згідно з наказом
Державної податкової адміністрації України від 10.11.2005 р. N 496)
1. Затвердити форми звіту про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та довідки про суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, які зменшують або збільшують податкові зобов'язання в результаті виправлення самостійно виявленої помилки в попередніх звітних періодах, що додаються.
2. Затвердити Порядок заповнення і подання звіту про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, що додається.
3. Начальнику Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Чабаненку В. В. подати цей наказ до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державної податкової адміністрації України від 3 серпня 1999 року N 404 "Про затвердження форми звіту про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 5 серпня 1999 року за N 534/3827.
5. Цей наказ набирає чинності з 1 червня 2002 року.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Оперенка Г. М.
Голова |
М. Я. Азаров |
|
1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства", Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 року N 587 "Про затвердження Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства".
(пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з наказом
Державної податкової адміністрації України від 10.11.2005 р. N 496)
2. Дія цього Порядку поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форми власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольні напої та пиво.
3. Об'єктом обкладення збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є виручка, одержана на кожному етапі реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та в мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, що включається в суму торговельного обороту (далі - виручка).
4. Платник збору самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у звіті про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (далі - звіт).
5. Звіт подається платником збору до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням щомісяця протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця. Якщо останній день терміну подання звіту припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем терміну вважається наступний за вихідним або святковим робочий день.
6. За добровільним рішенням платника збору звіт може бути наданий органу державної податкової служби в електронній формі за умови реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
7. Звіт приймається від платника збору канцелярією органу державної податкової служби або надсилається поштою у зазначені терміни в порядку, установленому постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 1997 року N 799 "Про затвердження Порядку оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій". При цьому попередня (до реєстрації у канцелярії) перевірка звітів органом державної податкової служби не дозволяється.
8. Якщо протягом звітного місяця суб'єкт підприємницької діяльності не реалізовував в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво і не отримував виручку від такої реалізації, звіт за цей місяць не подається.
9. Звіт може бути заповнений від руки чорнильною чи кульковою ручкою або віддрукований (заповнення олівцем не припускається), без виправлень і помарок. Органи державної податкової служби не приймають до розгляду звіти, що мають підчистки або дописки, закреслені слова (цифри), текст або цифри в яких неможливо прочитати внаслідок пошкодження (залиті чорнилом, затерті тощо), заповнені олівцем.
10. Суми збору у звіті проставляються у гривнях, без копійок, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.
11. У звіті платник збору вказує назву органу державної податкової служби, до якого подається звіт, назву підприємства, установи, організації (прізвище, ім'я, по батькові), ідентифікаційний код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб), місцезнаходження (місце проживання) та телефон.
12. У верхній частині звіту (з правого боку) платник збору в спеціальному полі позначкою "Х" у відповідному рядку зазначає тип звіту (загальний або уточнений).
13. У рядку 1 "Виручка від реалізації алкогольних напоїв та пива" зазначається загальна сума виручки, отримана у звітному місяці.
14. У рядку 2 "Нараховано збору" зазначається один відсоток від суми, зазначеної у рядку 1 (ставка збору відповідно до законодавства - один відсоток).
Наприклад, виручка від реалізації за звітний місяць становила 100000 грн. (рядок 1), ставка збору один відсоток, нараховано збору: 100000 грн. х 1 : 100 = 1000 гривень.
15. Звіт підписується фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності або керівником і головним бухгалтером юридичної особи (указуються їхні прізвища, ініціали, проставляються дата, місяць та рік складання звіту) та скріплюється печаткою.
16. Якщо платник збору самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданому ним звіті, то такий платник зобов'язаний подати уточнений звіт, що містить виправлені показники (далі - уточнений звіт).
17. Уточнений звіт подається платником збору, яким виявлено помилки у звіті, в обов'язковому порядку для розкриття інформації про зміст і суму самостійно виявлених помилок. Уточнений звіт подається за формою та за той звітний період, у якому була припущена помилка.
18. До уточненого звіту додається довідка про суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, які зменшують або збільшують податкові зобов'язання у результаті виправлення самостійно виявленої помилки в попередніх звітних періодах (далі - довідка). До кожного уточненого звіту додається окрема довідка.
19. Довідка може бути заповнена від руки чорнильною чи кульковою ручкою або віддрукована (заповнення олівцем не припускається), без виправлень і помарок. У рядках, де відсутні дані для заповнення, має бути проставлена риска.
20. У довідці зазначаються назва органу державної податкової служби, до якої подається довідка, назва підприємства, установи, організації (прізвище, ім'я, по батькові), ідентифікаційний код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб), місцезнаходження (місце проживання) та телефон.
21. Дані показників, що впливають на суму податку в картці особового рахунку платника збору, заносяться у довідку в такому порядку:
рядок 1 - звітний період, що уточнюється;
рядок 2 - зміст помилки, яка призвела до збільшення або зменшення збору;
рядок 3 - сума збору, що підлягає сплаті згідно зі звітом (загальним, уточненим), в якому виявлено помилку;
рядок 4 - сума збору, що підлягає сплаті згідно з уточненим звітом;
рядок 5 - сума збору, яка зменшує податкові зобов'язання у результаті виправлення помилки, тобто різниця між сумою збору згідно з попередньо поданим звітом (загальним або уточненим) та сумою збору згідно з уточненим звітом, який подається;
рядок 6 - сума, яка збільшує податкові зобов'язання у результаті виправлення помилки, тобто різниця між сумою збору згідно з уточненим звітом, який подається, та сумою збору згідно з попередньо поданим звітом (загальним або уточненим);
рядок 7 - сума самостійно нарахованого штрафу в розмірі п'яти відсотків від суми недоплати.
(абзац восьмий пункту 21 розділу IV із змінами, внесеними згідно з наказом
Державної податкової адміністрації України від 10.11.2005 р. N 496)
22. Довідка підписується фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності або керівником і головним бухгалтером юридичної особи (указуються їхні прізвища, ініціали, проставляються дата, місяць та рік складання довідки) та скріплюється печаткою.
23. Якщо у зв'язку з виправленням помилки визначено збільшення податкового зобов'язання, то платник збору зобов'язаний сплатити суму недоплати, зазначену в рядку 6 довідки, та суму штрафу в розмірі п'яти відсотків від суми такої недоплати, зазначену в рядку 7 довідки. У такому разі штрафи, передбачені чинним законодавством, не застосовуються.
(абзац перший пункту 23 розділу IV із змінами, внесеними згідно з наказом
Державної податкової адміністрації України від 10.11.2005 р. N 496)
Це правило не застосовується, якщо платник збору не подав звіт за той період, протягом якого відбулося таке заниження.
Суми, які відображені в рядках 6 та 7 довідки, проводяться в особовому рахунку платника збору за датою надання уточненого звіту.
24. Якщо платник збору подав уточнений звіт, але не виконав дій, передбачених пунктом 23 цього Порядку, то такий платник підлягає перевірці за даними, що містяться в уточненому звіті. При цьому суми, які відображені в рядках 6 та 7 довідки, в особовому рахунку платника збору не проводяться.
25. Якщо за результатами подання уточненого звіту виникає потреба в поверненні надміру сплаченого збору, то разом із таким звітом подається заява про повернення надміру сплаченого збору з дотриманням граничних термінів її подання. Сума, яка відображена в рядку 5 довідки, проводиться в особовому рахунку платника збору за датою надання уточненого звіту. При цьому зменшення податкових зобов'язань за уточненим звітом підлягає проведенню в особових рахунках тільки за умови підтвердження наявності помилки в раніше поданому звіті.
Якщо термін подання заяви про повернення надміру сплаченого збору закінчився, то уточнений звіт не подається.
26. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником збору у звіті, уважається узгодженим з дня подання такого звіту. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником збору в адміністративному або судовому порядку.
27. Платник збору зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданому ним звіті, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання звіту.
28. За несвоєчасну сплату збору справляються пеня та штраф у порядку, визначеному чинним законодавством України.
Начальник Департаменту з питань |
|
|
Державна податкова інспекція (адміністрація) |
| |||||||||||
___________________________________ |
Ідентифікаційний код (номер) | |||||||||||
__________________________________ |
Загальний звіт |
| ||||||||||
Уточнений звіт |
за _______________ 200_ року
1. Виручка від реалізації алкогольних напоїв та пива |
_________ гривень. |
2. Нараховано збору за звітний місяць (рядок 1 х 1 %) |
_________ гривень. |
Дата заповнення довідки "___" ____________ 200_ року
Керівник підприємства |
|
Наведена інформація | ||
Головний бухгалтер |
____________________ |
М. П. |
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Проведено за карткою особового рахунку |
_______________________________ |
Начальник Департаменту з питань |
|
|
Державна податкова інспекція (адміністрація) |
| |||||||||||
___________________________________ |
Ідентифікаційний код (номер) | |||||||||||
__________________________________ |
|
| ||||||||||
|
1. Звітний місяць, що уточнюється _______________ 200_ року
2. Зміст помилки __________________________________________________
_________________________________________________________________
3. Сума збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, що підлягає сплаті згідно зі звітом, у якому виявлено помилку |
__________ гривень |
4. Сума збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, що підлягає сплаті згідно з уточненим звітом |
__________ гривень |
5. Сума збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, яка зменшує податкові зобов'язання у результаті виправлення помилки (рядок 3 - рядок 4) |
__________ гривень |
6. Сума збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, яка збільшує податкові зобов'язання у результаті виправлення помилки (рядок 4 - рядок 3) |
__________ гривень |
7. Сума самостійно нарахованого штрафу в розмірі п'яти відсотків від суми недоплати (рядок 6 х 5 %) |
__________ гривень |
Дата заповнення довідки "___" ____________ 200_ року
Керівник підприємства |
|
Наведена інформація | ||
Головний бухгалтер |
___________________ |
М. П. |
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Проведено за карткою особового рахунку |
_____________________________ |
Начальник Департаменту з питань |
|
(Довідка із змінами, внесеними згідно з наказом
Державної податкової адміністрації України від 10.11.2005 р. N 496)
Вернуться на страницу - Общие вопросы по сбору на развитие виноградарства, садоводства и хмелеводства