ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
від 12 листопада 2009 року N 631
З метою поліпшення ефективності роботи органів державної податкової служби щодо упередження виникнення вигодоформуючих суб'єктів та недопущення здійснення нереальних (удаваних) операцій з наданням послуг із безпідставного формування податкового кредиту третім особам підприємствам - платникам ЦДВ наказую:
1. Затвердити Критерії відбору суб'єктів господарювання, що мають ризик здійснення нереальних (удаваних) операцій з наданням послуг із безпідставного формування податкового кредиту третім особам (додаються).
2. Департаменту адміністрування податку на додану вартість надати до Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення процесів оподаткування узгоджену заявку на формування переліку суб'єктів господарювання, що мають ризик здійснення нереальних (удаваних) операцій з наданням послуг із безпідставного формування податкового кредиту третім особам. Термін - 18.11.2009 р.
3. Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення процесів оподаткування забезпечити формування переліку суб'єктів господарювання, що мають ризик здійснення нереальних (удаваних) операцій з наданням послуг із безпідставного формування податкового кредиту третім особам. Термін - 20.11.2009 р.
4. Департаменту адміністрування податку на додану вартість, Департаменту контролю за відшкодуванням податку на додану вартість, Управлінню реєстрації та обліку платників податків доопрацювати Методичні рекомендації з перевірки податкової звітності з податку на додану вартість (далі - Методичні рекомендації) з урахуванням відпрацювання підприємств, що ймовірно надають третім особам послуги із формування недостовірного податкового кредиту, та направити регіональним ДПА для врахування у роботі. Термін - до 15.12.2009 р.
5. Головам державних податкових адміністрацій в АР Крим, областях, мм. Києві та Севастополі забезпечити оперативне відпрацювання підпорядкованими органами державної податкової служби суб'єктів господарювання, що мають ризик здійснення нереальних (удаваних) операцій з наданням послуг із безпідставного формування податкового кредиту третім особам, відповідно до Методичних рекомендацій. Термін - постійно.
<...>
В. о. Голови |
В. Кайзерман |
Додаток |
Фактичний збір ПДВ наростаючим підсумком не перевищує - 100 тис. грн.
Кількість працюючих на підприємстві не перевищує - 5 осіб.
Статутний фонд - менше 50 тис. грн.
Адреса платника є адресою масової реєстрації СПД (кількість зареєстрованих платників - більше 10).
Система оцінки даних підприємств є бальною (максимальна кількість - 10 балів), при відповідності наступним критеріям присвоюється 1 бал кожному з них:
1. Статус платника не є "основний" (¹ 0).
2. Відповідно до КВЕД підприємство здійснює діяльність за наступними видами:
- будівництво;
- оптова торгівля і посередництво в оптовій торгівлі;
- дослідження і розробки;
- дослідження кон'юнктури ринку та виявлення суспільної думки;
- консультування з питань комерційної діяльності та управління;
- рекламна діяльність;
- надання різних послуг споживачам;
- надання інших комерційно-інформаційних послуг.
3. У СПД наявні різкі перепади обсягів реалізації за даними декларацій з ПДВ (одноразові збільшення обсягів реалізації).
4. Питома вага кількості перепадів у деклараціях з ПДВ перевищує 20 %.
5. Кількість працюючих менше 5 осіб.
6. Директор та бухгалтер - одна особа.
7. Обсяг реалізації менше середньомісячної суми поставки згідно з додатком 5 до декларації з ПДВ.
8. Статутний фонд не перевищує 50 тис. грн.
9. Амортизаційні відрахування менше 50 тис. грн.
10. Адреса платника є адресою масової реєстрації СПД - кількість зареєстрованих платників - більше 10.
Вернуться на страницу - Проверки Государственной налоговой администрацией-инспекцией (ГНАУ)