? Чи має право особа, яка була звільнена з МДПІ у зв'язку з виходом на пенсію згідно із законами про державну службу, про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та отримала 10 посадових окладів у зв'язку з виходом на пенсію, працювати на посаді головного державного податкового інспектора масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян в МДПІ?

 

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII (зі змінами та доповненнями, за текстом Закон № 3723-XII) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків – не менше 25 років, для жінок – не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби – не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, – незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі від 80 до 90 % (залежно від стажу державної служби) від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. 

Пенсія державному службовцю виплачується незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію.

Статтею 23 Закону № 3723-XII передбачено, що граничний вік перебування на державній службі становить 60 років для чоловіків і 55 – для жінок. У разі необхідності керівник державного органу за погодженням з начальником Головного управління державної служби при Кабінеті Міністрів України може продовжити термін перебування на державній службі, але не більш як на п'ять років.

Отже, особа, яка була звільнена з МДПІ у зв'язку з виходом на пенсію відповідно до законів № 3723-XII та Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XII (зі змінами та доповненнями) і отримала 10 посадових окладів, має право продовжувати працювати на посаді державного службовця, зокрема головного державного податкового інспектора масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян в МДПІ. 

 

Рубрику підготувала 

 

Інна Петренко 

Оглядач «Вісника» 

За сприяння 

 

Олени Охріменко 

Заступника начальника відділу організації роз'яснювальної
та методичної роботи Пенсійного фонду України
 


«Вісник податкової служби України», лютий 2010 р., № 7 (579), с. 28 (www.visnuk.com.ua)