4.3. Письмове підтвердження, належним чином легалізоване, разом із офіційним перекладом українською мовою подається платником податку до державного податкового органу за своїм місцезнаходженням.
4.4. Письмове підтвердження подається не рідше, ніж один раз на звітний (податковий) рік одночасно з поданням першої декларації або розрахунку у поточному році. У випадку, коли нерезидент не здійснює регулярної діяльності на території України через постійне представництво, письмове підтвердження подається при кожному поданні декларації або розрахунку. При поданні декларації або розрахунку у разі закінчення нерезидентом діяльності в Україні є обов'язковим подання письмового підтвердження, засвідченого не раніше ніж за 15 днів до закінчення діяльності нерезидента.
4.5. Розділи з 1 по 4 відомостей передбачені для видів діяльності, доходи від яких, одержані або нараховані постійному представництву, звільняються від оподаткування в Україні відповідно до договорів. У розділі 5 відомостей відображаються інші доходи, стосовно яких договорами передбачено зменшення або звільнення від оподаткування. Кожен з розділів відомостей заповнюється з урахуванням наступних особливостей.
4.6. Діяльність допоміжного або підготовчого характеру
4.6.1. Розділ 1 відомостей заповнюється у випадку, коли постійне представництво нерезидента здійснює виключно види діяльності, які, відповідно до договорів про уникнення подвійного оподаткування, не утворюють постійного представництва.
4.6.2. У кожному рядку таблиці вказуються види діяльності так, як вони визначені у самому договорі. Вказуються також інші види діяльності, які носять допоміжний або підготовчий характер. Будь-який з вказаних у цьому розділі видів діяльності або сукупність всіх вказаних видів діяльності не повинні складати основну діяльність або один з видів основної діяльності нерезидента відповідно до критеріїв, визначених пунктом 5.4.2 Закону. При цьому під основною діяльністю розуміється діяльність нерезидента, визначена у його статутних документах, яка є регулярною і постійною протягом календарного року, на який припадає звітний період.
4.7. Діяльність, здійснювана через агента з незалежним статусом
4.7.1. Розділ 2 відомостей заповнюється платником податку у випадку, якщо:
- постійним представництвом нерезидента відповідно до чинного податкового законодавства вважається юридична особа України або інший суб'єкт підприємницької діяльності, зареєстрований як такий в Україні, які надають нерезиденту агентські, довірчі або комісійні та інші подібні послуги на користь і за рахунок нерезидента;
- відповідно до договору про уникнення подвійного оподаткування нерезидент вважає, що його діяльність через згаданих вище осіб є діяльністю, здійснюваною через агента з незалежним статусом.
4.7.2. Платник податку повинен відповісти на всі наведені питання та надати іншу інформацію, яка вимагається у цьому розділі. Зокрема, необхідно вказати, з якого часу агентські послуги надавалися нерезиденту особою, що вважається постійним представництвом, незалежно від того, чи надавалися ці послуги з перервою у часі, чи ні.
4.7.3. В цьому розділі також необхідно надати інформацію про суму доходу та витрат, одержаних (нарахованих) та понесених агентом в цілому у зв'язку з його діяльністю та від надання послуг зазначеному нерезиденту за весь час надання цих послуг, враховуючи перерви у наданні послуг.
4.7.4. Остаточне рішення щодо визнання особи, через яку нерезидент здійснює свою діяльність в Україні, агентом із незалежним статусом приймає державний податковий орган у кожному конкретному випадку на підставі сукупності наведеної в цьому розділі інформації та, в разі необхідності, шляхом перевірки первинних документів, що підтверджують наведену інформацію. Рішення державного податкового органу базується на положеннях договору, тлумаченні цього договору, особливо тлумаченні, встановленому через взаємоузгоджувальну процедуру, власній та міжнародній практиці застосування відповідних положень цього або інших подібних договорів.
4.7.5. У разі, якщо особу, через яку нерезидент здійснює свою діяльність в Україні, було визнано агентом з незалежним статусом в розумінні договору про уникнення подвійного оподаткування, доход, одержаний або нарахований внаслідок такої діяльності, звільняється від оподаткування.
4.8. Будівельний майданчик, монтажний або складальний об'єкт
4.8.1. Розділ 3 відомостей заповнюється платниками податку, які проводять будівельну, монтажну, складальну або іншу діяльність на об'єктах, визначення яких постійним представництвом, згідно з договорами про уникнення подвійного оподаткування, залежить від терміну їх існування.
4.8.2. Платник податку надає у передбаченій у цьому розділі таблиці повну інформацію щодо кожного об'єкта, який відповідно до договору не утворює постійного представництва. Інформація про ці об'єкти повинна задовольняти також іншим вимогам, викладеним у цьому розділі. Інформація по кожному об'єкту, включаючи одержані (нараховані) доходи та понесені витрати, відображаються окремо для цього об'єкта. З метою надання достовірної інформації платник податку організовує окремий облік доходів та витрат по кожному з указаних об'єктів.
4.8.3. Для визначення терміну, протягом якого зазначені об'єкти не створюють постійного представництва, потрібно виходити з того, що будівельний майданчик існує з моменту, в який відбувається хоча б одна з подій:
- підписання акта про передачу майданчика підрядчику;
- фактичного початку робіт на будівельному майданчику.
Моментом закінчення існування будівельного майданчика є дата підписання акта про здачу об'єкта в експлуатацію.
4.8.4. Будівельний майданчик продовжує існувати, навіть якщо роботи на ньому тимчасово зупинені.
4.8.5. Якщо нерезидент, що діє через постійне представництво і є генеральним підрядчиком, доручає виконання частини підрядних робіт іншим особам (субпідрядчикам), то період часу, який витратили субпідрядчики на виконання таких робіт, зараховується до терміну існування цього об'єкта для цілей оподаткування доходів, отриманих генеральним підрядчиком. При цьому, якщо такі субпідрядчики є нерезидентами, то їх діяльність з дня початку роботи на цьому будівельному майданчику також розглядається як постійне представництво самого субпідрядчика.
4.8.6. В цьому розділі платник податку також указує граничний термін, протягом якого кожен із перелічених об'єктів не створює постійного представництва, та номер і назву статті договору, яка встановлює цей термін.
4.9. Міжнародні перевезення та пов'язані з ними доходи
4.9.1. Розділ 4 відомостей заповнюється платниками податку, які одержують доходи від міжнародних перевезень. Термін "міжнародні перевезення" визначається в самому договорі і звичайно означає перевезення, здійснювані між пунктами за межами України або між пунктом на території України та пунктом за її межами. Перевезення між пунктами на території України, здійснювані нерезидентом, не вважаються міжнародними перевезеннями.
4.9.2. Платник податку, який здійснює свою діяльність з міжнародних перевезень через агента з незалежним статусом, заповнює цей розділ, а не розділ 2 відомостей.
4.9.3. Платник податку, що має право на звільнення від оподаткування доходів від міжнародних перевезень, складає розрахунок одержаних доходів та понесених витрат у зв'язку з такими перевезеннями за формою, що визначена у цьому розділі. Доходи та витрати вказуються по видах доходів, наведених у формі розрахунку, в разі, якщо вони звільняються від оподаткування відповідно до договору. Так, доходи від оренди порожніх морських або повітряних суден, доходи від використання, утримання або здавання контейнерів звільняються від оподаткування лише у випадку, коли їх звільнення передбачено у самому договорі.
4.9.4. У пункті 4 "Допоміжна або побічна діяльність" розділу 4 вказуються види доходів, одержані від діяльності, яка відповідно до чинного законодавства України не є основною діяльністю платника податку. Основною діяльністю платника податку, який заповнює цей розділ, повинні бути міжнародні перевезення. Інші види доходів від міжнародних перевезень, які звільняються від оподаткування відповідно до договору, але не передбачені у формі розрахунку, вносяться додатково окремим рядком до розрахунку.
4.9.5. Платник податку також вказує у цьому розділі чітко, ким він є згідно зі статтею договору, яка передбачає звільнення від оподаткування таких доходів (у деяких договорах звільнення надається підприємству Договірної держави, в деяких - резиденту Договірної держави), номер та назву статті, яка надає звільнення від оподаткування цих доходів, а також країну, в якій доходи від міжнародних перевезень відповідно до договору будуть оподатковуватись.
4.10. Дивіденди, проценти, роялті, доходи від відчуження майна та інші доходи.
4.10.1. Розділ 5 відомостей заповнюється платником податку у випадку, коли нерезидент одержує доходи, які не пов'язані з його діяльністю через постійне представництво та підлягають, відповідно до договору, оподаткуванню за зменшеною ставкою або звільняються від оподаткування. Зокрема, це стосується пасивних доходів (дивіденди, проценти, роялті), а також інших доходів, які звільняються від оподаткування відповідно до договорів.
4.10.2. Платник податку складає розрахунок суми податку до сплати або повернення по видах доходів, вказаних у формі розрахунку. Види доходів у формі розрахунку вказані так, як вони визначаються у більшості договорів про уникнення подвійного оподаткування, та в залежності від режиму оподаткування цих видів доходів.
4.10.3. У рядку 1 цього розділу вказуються дивіденди, які одержані від володіння часткою капіталу, що більше за встановлену договором межу (прямі інвестиції), та оподатковуються відповідно до договору за ставкою, нижчою, ніж та, що встановлена для решти дивідендів (портфельні інвестиції). Оскільки мінімальний розмір участі в капіталі для цього виду доходів у різних договорах різний, платник податку також вказує цей розмір відповідно до договору, на який він посилається. Ця частка визначається як середня між часткою в капіталі на початок і часткою в капіталі на кінець дванадцятимісячного періоду, який передує даті виплати дивідендів.
4.10.4. Для портфельних інвестицій використовується рядок 2. Рядок 2 заповнюється також у випадку, якщо договір не передбачає розподіл дивідендів, що одержані від прямих та портфельних інвестицій. У цьому випадку рядок 1 не заповнюється.
4.10.5. Якщо договір передбачає спеціальний режим оподаткування певних видів дивідендів, інших, ніж дивіденди від прямих або портфельних інвестицій, то платник податку вказує такі дивіденди в рядку 3, вказуючи назву дивідендів так, як вони визначені в договорі, та відповідний пункт статті, що стосується оподаткування дивідендів.
4.10.6. У зазначеному вище порядку заповнюються також рядки 4, 5, 6 і 7. Форма розрахунку передбачає окремі рядки для процентів та роялті, щодо яких застосовується спеціальна, а не загальна ставка оподаткування, встановлена договором.
4.10.7. Платник податку зобов'язаний довести, що одержані ним доходи у вигляді дивідендів, процентів, роялті оподатковуються за спеціальною ставкою. Для цього платник податку подає разом з відомостями необхідні документи.
4.10.8. У рядку 8 цього розділу вказуються також доходи від відчуження рухомого майна, якщо вони звільнені від оподаткування відповідно до договору.
4.10.9. Якщо договором передбачено звільнення від оподаткування доходів інших, ніж ті, що були перелічені вище, то платник податку вказує такий вид доходів у рядку 9.
4.10.10. Платник податку вказує у кожному заповненому рядку розрахунку суму відповідного виду доходу, суму утриманого у джерела податку, ставку податку, передбачену для цього виду доходу договором, а також суму податку, яку необхідно сплатити відповідно до договору, виходячи із встановлених договором ставок та суми одержаного доходу. У випадку, коли будь-який із вказаних видів доходів звільняється від оподаткування, у графу "Податок, передбачений договором. Ставка" ставиться "0" (нуль).
4.10.11. У графі "Сума утриманого податку" рядок 10 обчислюється як сума рядків з 1 по 9. Рядок 11 обчислюється як сума рядків з 1 по 9 у графі "Податок, передбачений договором. Сума". У випадку, коли сума, зазначена у рядку 10, перевищує суму, зазначену у рядку 11, то різниця вказується у рядку 12. У випадку, коли сума, зазначена у рядку 11, перевищує суму, зазначену у рядку 10, то різниця вказується у рядку 13.
4.10.12. Оскільки цей розділ застосовується лише до тих доходів, які ніяким чином не відносяться до діяльності, здійснюваної через постійне представництво, платник податку повинен дати відповіді на питання, які знаходяться наприкінці цього розділу і визначають, чи дійсно доходи, вказані в розрахунку, відносяться до постійного представництва.
4.11. У випадку, якщо договором передбачено включення до складу валових витрат інших категорій витрат, не передбачених чинним законодавством України, або включення витрат чи їх частини, зазнаних за межами території України, як це визначено у самому договорі, надається розшифровка цих витрат, підтвердження компетентного органу іншої держави щодо права нерезидента використовувати переваги договору щодо суми витрат, а також, у разі необхідності, розрахунок цих витрат.
4.12. У разі перевищення суми нарахованого відповідно до договору податку над податком, утриманим у джерела виплати доходів, податкове зобов'язання платника податку збільшується на суму цього перевищення, а у разі перевищення суми податку, утриманого у джерела виплати доходів, над сумою нарахованого відповідно до договору податку, податкове зобов'язання платника податку підлягає зменшенню.
5. Термін сплати податку на прибуток