Главная Услуги Бланки Консультации Справочники

Общее

Семейная бухгалтерская фирма

ЧП "Запад-сервис плюс"

Директор

Константин Матусевич

063 247-01-18

067 825-34-53

vs100.buh@gmail.com

Звоните прямо сейчас

Я действительно решаю Ваши проблемы

 

Услуги

Бухгалтерские услуги

Запуск бухгалтерского и налогового учета (для только созданных бизнесов и стартапов)

Кадровый учет и расчет заработной платы

Аудиторские услуги

Консалтинговые услуги

Юридические услуги

Регистрация предприятий

 

Бланки отчетов

Бланки договоров

Консультации

Справочники

Умные приказы

Программное обеспечение

 

Правовая информация о сайте

Полезные ссылки

 

О группе компаний

Ассоциация

Бухгалтерская служба

Аудиторская служба

Адвокатское бюро

 

Контакты


Информация для души

Украина

Юмор

 

Вход для клиентов

Логин:
Пароль:

"Податкове навантаження" и "опоздавшие" налоговые накладные Баланс 2010-01-18

Версия для печати

ПОДАТКОВЕ НАВАНТАЖЕННЯ ТА "ЗАПІЗНІЛІ" ПН

"Баланс"

№ 4, від 18 січня 2010 р.

Марія Чумасова

консультант із питань бухгалтерського обліку та оподаткування

 

Як ми і передбачали (див. "БАЛАНС", 2009, 81, с. 28), податкові запізнілі накладні головне податкове відомство країни дозволило все-таки відображати в рядку 16.4 декларації з ПДВ (лист ДПАУ від 04.11.09 р. 24259/7/16-1517-26 див. "БАЛАНС", 2010, 4, с. 30). На жаль, у роз'ясненні ДПАУ йдеться лише про податкові накладні, що відправляються поштою, за якими є документальне підтвердження їх пізнього отримання. Що ж робити, якщо такого підтвердження немає, а "запізнення" сталося на прохання податкового органу?

 

Ні для кого не секрет, що на практиці за настійними проханнями податкових органів платники податків вимушені прибирати з податкової декларації частину податкових накладних. І це не одинична ситуація, вона повторюється у всіх регіонах України. Платник податків заповнив податкову декларацію відповідно до Порядку, затвердженого наказом ДПАУ від 30.05.97 р. № 166. Відправив її електронкою або поштовим відправленням. І раптом отримує відповідь, що декларацію прийнято "до відома". Природно, він телефонує до своєї ДПІ та намагається з'ясувати, що зробив не так. А йому пропонують під'їхати до податкової для бесіди. І тут з'ясовується, що ніякої помилки в порядку заповнення податкової декларації немає. Просто "ви не виконуєте податкове навантаження". Дуже багато платників податків йдуть назустріч проханню податкових органів. А виконується податкове навантаження дуже просто: із податкового кредиту в декларації прибираються податкові накладні постачальників. При цьому інспектор ДПІ переконує платника податків у тому, що їх можна буде відобразити в наступних податкових періодах. Але ж оскільки поштового конверта з бажаною датою на штемпелі в цьому випадку не може бути, то відобразити "відкладені" податкові накладні доведеться не в рядку 16.4 "інші випадки", а в рядку 16.1 — як самостійне виправлення помилки. А це означає, що в одній декларації — тільки за один період. Адже в цьому випадку податкові накладні вже було відображено платником у Реєстрі в попередніх періодах.

Що ж робити? Знову йти назустріч податковій, тобто "виправляти один період в одній податковій декларації"?

Можна так, але є й інший варіант, який підказали наші читачі. При заповненні наступної податкової декларації (наприклад, за грудень 2009 року) рекомендуємо поставити виключені податкові накладні в рядок 16.4 і додати до декларації лист такого змісту (див. зразок).

 

Зразок

Начальнику ДПІ <...>

Директора ТОВ <...>

 

Доводимо до Вашого відома, що у зв'язку з невиконанням податкового навантаження з не залежних від нас причин за вересень 2009 року (і будь-які інші періоди в межах строку давності) нами було виключено з розділу "Податковий кредит" на вимогу інспектора ДПІ такі податкові накладні: <...>.

Вищезгадані податкові накладні було відображено в Реєстрі отриманих і виданих податкових накладних у вересні 2009 року. У податковій декларації за грудень 2009 року їх відображено в рядку 16.4 як "інші випадки", оскільки ніякої помилки в порядку обліку ПДВ підприємство не допускало, а отже, немає підстав відображати такі податкові накладні в рядку 16.1. Нагадуємо, що згідно з абзацом першим пп. 4.1.2 Закону від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки вказаних у ній показників через канцелярію.

 

Дата. Підпис.

  

 

 

© Группа компаний VS
Создание сайта: КЛЯКСА incorporated;)