Главная Услуги Бланки Консультации Справочники

Общее

Семейная бухгалтерская фирма

ЧП "Запад-сервис плюс"

Директор

Константин Матусевич

063 247-01-18

067 825-34-53

vs100.buh@gmail.com

Звоните прямо сейчас

Я действительно решаю Ваши проблемы

 

Услуги

Бухгалтерские услуги

Запуск бухгалтерского и налогового учета (для только созданных бизнесов и стартапов)

Кадровый учет и расчет заработной платы

Аудиторские услуги

Консалтинговые услуги

Юридические услуги

Регистрация предприятий

 

Бланки отчетов

Бланки договоров

Консультации

Справочники

Умные приказы

Программное обеспечение

 

Правовая информация о сайте

Полезные ссылки

 

О группе компаний

Ассоциация

Бухгалтерская служба

Аудиторская служба

Адвокатское бюро

 

Контакты


Информация для души

Украина

Юмор

 

Вход для клиентов

Логин:
Пароль:

Предприниматель и декларация-2009 Баланс 2010-02-04

Версия для печати

ПІДПРИЄМЕЦЬ І ДЕКЛАРАЦІЯ-2009

"Баланс"

№ 10, від 4 лютого 2010 р.

Людмила Артем'єва

редактор напряму "Бухгалтерський облік та оподаткування"

 

На початку року приватні підприємці, як і юридичні особи, зобов'язані подати річну звітність до податкових та інших органів. Сума ПДФО, яку мас сплатити підприємець за підсумками року, розраховується органом ДПС на підставі річної декларації про доходи. Тому для підприємця дуже важливо, щоб така декларація була заповнена правильно. Форма декларації опублікована в комплекті бланків до "БАЛАНСУ", 2009, № 102.2. Правильність її заповнення ви можете перевірити самостійно, прочитавши цю консультацію.

 

Хто подає декларацію

Спершу переконайтеся в тому, що ви у принципі зобов'язані задекларувати свої доходи. Декларацію про доходи подають підприємці, які працюють (п. 4 ст. 14 Декрету КМУ від 26.12.92 р. № 13-92 та п. 14.5 Інструкції, затвердженої наказом ГДПІ від 21.04.93 р. № 12, далі - Інструкція № 12):

• із застосуванням загальної системи оподаткування;

• на умовах сплати фіксованого податку (оплати патенту).

Декларацію необхідно подати навіть у тому випадку, якщо підприємці протягом 2009 року:

• переходили зі спрощеної системи оподаткування на загальну або на фіксований податок; або із загальної системи на фіксований податок; або з фіксованого податку на загальну систему;

• будучи платниками єдиного податку, отримували не від податкових агентів доходи від провадження видів діяльності, не зазначених у свідоцтві платника єдиного податку (пп. 8.2.1 Закону від 22.05.03 p. № 889-IV, див. "БАЛАНС", 2008, № 60-61).

 

Коли потрібно подавати декларацію

Декларація подається у строки, установлені для квартального податкового періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу (п. 14.5 Інструкції № 12).

Отже, граничний строк подання декларації про підприємницькі доходи, отримані в 2009 році, - 9 лютого 2010 року, вівторок.

 

Як заповнити декларацію

Декларація заповнюється наростаючим підсумком з початку року, при цьому наводяться загальні суми отриманого доходу, витрат і сплаченого ПДФО за 2009 рік.

Розділ 1

У загальній частині вказується період отримання доходів у 2009 році, наприклад з 1 січня по 31 грудня 2009 року або інший період провадження підприємницької діяльності (роботи на фіксованому податку). А також наводяться загальні відомості безпосередньо про підприємця: його ідентифікаційний номер; прізвище, ім'я, по батькові (повністю); точна та повна адреса постійного місця проживання. Якщо підприємець змінив місце проживання, то вказується та адреса, яка дійсна на момент подання декларації; номери домашнього і службового телефонів за їх наявності.

У пункті 1.1 заповнюється тільки графа 1, та й то у випадку, якщо підприємець крім доходів від підприємницької діяльності отримував ще й доходи у вигляді заробітної плати як найманий працівник. У графі 1 указується: повне найменування підприємства, установи, організації або фізособи - СПД, з якою укладено трудовий договір, код ЄДРПОУ роботодавця - юрособи або ідентифікаційний номер роботодавця - фізособи. Інші графи цього пункту не заповнюються.

Пункт 1.2 не заповнюється.

Пункт 1.3 заповнюється на підставі показників обліку:

• підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, - беруть дані з Книги обліку доходів і витрат СПД - фізособи (форма № 10, додаток 10 до Інструкції № 12), указані в підсумковому рядку за 2009 рік;

• підприємці, які провадять діяльність на умовах сплати фіксованого податку, - використовують дані обліку, який вони ведуть у зручній для них формі (лист ДПАУ від 12.10.09 р. № 22213/7/17-0717).

Підприємцеві - платнику ПДВ нагадаємо, що суми ПДВ, перераховані до бюджету, включаються до складу витрат підприємця. Але суми ПДВ, що входять до ціни придбаних і проданих товарів (робіт, послуг), не включаються до складу валових витрат і валового доходу (додаток 7 до Інструкції № 12). У графах п. 1.3 указується:

у графі 1 - вид проваджуваної підприємницької діяльності. Якщо у вас декілька видів діяльності, кожен з них відображається в окремому рядку;

у графі 2 - сума отриманого валового доходу (без ПДВ);

у графі 3 - сума документально підтверджених витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходу (без ПДВ - для платників ПДВ). Якщо витрати не підтверджені документально, то вони визначаються за нормами, установленими у відсотках до суми валового доходу залежно від виду проваджуваної підприємницької діяльності згідно з додатком б до Інструкції № 12;

у графі 4 - сума чистого доходу. Визначається як різниця показників граф 2 та 3 п. 1.3 декларації;

у графі 5 - сума ПДФО (сума плати за патент), сплачена підприємцем самостійно протягом 2009 року. А також суми ПДФО, утриманого іншими суб'єктами господарювання при виплаті доходів приватному підприємцеві (якщо таке утримання мало місце).

Пункт 1.4 розділу 1 і розділ 2 підприємцями не заповнюється.

Розділ 3

У пункті 3.1 указується сума сукупного чистого доходу за 2009 рік, що підлягає обкладенню ПДФО. Тобто відображається підсумковий показник із графи 4 п. 1.3 декларації про доходи. На підставі цього показника та з урахуванням сплачених авансових сум ПДФО органи ДПС протягом 15 днів із дня отримання декларації визначать остаточну суму ПДФО, що підлягає доплаті або поверненню.

У пункті 3.2 відображається сума сукупного оподатковуваного доходу, який підприємець передбачає отримати в 2010 році. Ці дані будуть використані органами ДПС для обчислення авансових сум ПДФО на 2010 рік.

Розділ 4

У цьому розділі передбачено відображати відомості про майно, що знаходиться у власності підприємця:

• житлові та дачні будинки, квартири, земельні ділянки із зазначенням їх місцезнаходження, вартості за даними БТІ, площі;

• транспортні засоби із зазначенням марки, моделі, потужності двигуна.

Правильність наведених у декларації відомостей підприємець підтверджує своїм підписом і датою заповнення декларації.

 

Декларація з прочерками, дві декларації замість однієї

Якщо протягом 2009 року підприємець не провадив ніякої діяльності та не отримував доходів, то він усе одно зобов'язаний подати декларацію за підсумками року, але з прочерками.

Якщо підприємець отримував у звітному році доходи у вигляді зарплати і за підсумками 2009 року він має право на податковий кредит з ПДФО згідно зі ст. 5 Закону № 889, йому доведеться подати дві декларації:

• одну він подає як підприємець (до 09.02.10 p.);

• другу - як звичайний громадянин, який претендує на податковий кредит, з обов'язковим заповненням додатків до декларації (лист ДПАУ від 29.12.09 р. № 29058/7/17-0217, див. "БАЛАНС", 2010, № 5). Цю декларацію органи ДПС приймають протягом усього 2010 року.

 

Відповідальність

Що буде, коли підприємець узагалі не подав декларацію до органу ДПС або подав її із запізненням? У цьому випадку до нього може бути застосовано адміністративний штраф у розмірі від 3 до 8 НМДГ (від 51 до 136 грн.) (ст. 1641 КУпАП). А при повторному порушенні протягом звітного року (при поданні квартальних декларацій) - штраф у розмірі від 5 до 8 НМДГ (від 85 до 136 грн.).

 

 

© Группа компаний VS
Создание сайта: КЛЯКСА incorporated;)